Myśl dnia

Boże, mój Boże, szukam Ciebie. Ps 63,2

Brak wydarzeń

1. W każdą niedzielę o godz. 12.00, jest transmitowana na żywo Msza św. z naszego kościoła. Tutaj znajduje się przekierowanie bezpośrednio na stronę parafialną na Facebooku https://www.facebook.com/parafiaannybobrowniki/
Twórcą i administratorem strony oraz autorką zamieszczanych w niej postów jest p. Justyna Marciniak-Kwiatkowska.

2. W imieniu młodzieży, która w ostatnią niedzielę przyjęła sakrament bierzmowania dziękuję Panu Dariuszowi Domagalskiemu za oddelegowanie członków Straży Pożarnej ze sprzętem ratownictwa medycznego do zabezpieczenia tej uroczystości przy bardzo wysokich temperaturach. Dziękujemy w szczególności Pani Annie Bojarskiej, Panu Marcinowi Kaźmirskiemu oraz Panu Mariuszowi Pietrusińskiemu za obecność podczas Mszy św. i gotowość do udzielenia natychmiastowej pomocy, gdyby ktoś z uczestniczących w Eucharystii zasłabł.

3. Od piątku ks. proboszcz będzie przebywał na urlopie. W tym czasie nie będzie czynna kancelaria parafialna. W najbliższą niedzielę będzie go zastępował ks. kanonik Czesław Czajkowski, były proboszcz naszej parafii. Odprawi Msze św. w Bobrownikach o 8.30 i o 12.00 oraz będzie przewodniczył Mszy św. odpustowej w Gnojnie o 10.15, na którą serdecznie zapraszamy. W pozostałej części urlopu zastąpią go ks. Piotr Stolecki oraz nasz parafianin ks. Konrad Dreszler.

4. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od 17.30, a o 18.00, Msza św. w intencjach zbiorowych za zmarłych.

5. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie informuje, że z dniem 1 lipca 2022 r. zmianie ulegają stawki odbioru odpadów z cmentarzy. Koszt wywozu nieczystości z cmentarza w Bobrownikach wynosi: bioodpady – 900,-zł., inne odpady komunalne – 1200,-zł. za jeden kontener. Z tego względu parafia jako administrator cmentarza zmuszona jest podnieść opłaty za miejsce na cmentarzu (przy okazji pogrzebu) i rezerwacje (na kolejne 20 lat) do 1100,-zł. (kontener z bioodpady rzadko jest zapełniany). Na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła znajduje się pełna informacja na ten temat, z podkreślonymi sumami, obowiązującymi cmentarz w Bobrownikach.

W sprawach związanych z pogrzebem i przygotowaniem grobu na cmentarzu można kontaktować się: Janusz Sikora, tel. 607863372

Nr konta parafii: 06 9542 0008 2007 0081 3958 0001