Myśl dnia

Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza, nie będą się więcej zaprawiać do wojny. Iz 2,4

Wydarzenia

Brak wydarzeń

1. W każdą niedzielę o godz. 12.00, jest transmitowana na żywo Msza św. z naszego kościoła. Tutaj znajduje się przekierowanie bezpośrednio na stronę parafialną na Facebooku https://www.facebook.com/parafiaannybobrowniki/
Twórcą i administratorem strony oraz autorką zamieszczanych w niej postów jest p. Justyna Marciniak-Kwiatkowska.

2. Rozpoczynamy Adwent, będący bezpośrednim przygotowaniem do Uroczystości Bożego Narodzenia, a jednocześnie czasem, w którym uczymy się oczekiwać na Jego ukryte przychodzenie w naszych bliźnich. Tradycyjna Msza św. zwana Roratami, będzie odprawiana w każdy piątek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej Mszy św., zwłaszcza dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św.

3. W dzisiejszą niedzielę zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na przygotowanie razem z Urzędem Gminy paczek świątecznych dla dzieci z naszej parafii. Opłatki można nabyć przy wyjściu z kościoła, a ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej.

4. Dziękujemy Pani Katarzynie Dankowskiej za przygotowanie wieńca adwentowego. Dziękujemy również Pani Justynie Marciniak-Kwiatkowskiej oraz Pani Marcie Kunickiej za dekorację z imionami dzieci, przygotowującymi się do Pierwszej Komunii św.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie informuje, że z dniem 1 lipca 2022 r. zmianie ulegają stawki odbioru odpadów z cmentarzy. Koszt wywozu nieczystości z cmentarza w Bobrownikach wynosi: bioodpady – 900,-zł., inne odpady komunalne – 1200,-zł. za jeden kontener. Z tego względu parafia jako administrator cmentarza zmuszona jest podnieść opłaty za miejsce na cmentarzu (przy okazji pogrzebu) i rezerwacje (na kolejne 20 lat) do 1100,-zł. (kontener z bioodpady rzadko jest zapełniany). Na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła znajduje się pełna informacja na ten temat, z podkreślonymi sumami, obowiązującymi cmentarz w Bobrownikach.

 W sprawach związanych z pogrzebem i przygotowaniem grobu na cmentarzu można kontaktować się: Janusz Sikora, tel. 607863372

Nr konta parafii: 06 9542 0008 2007 0081 3958 0001