Myśl dnia

Wszyscy musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre. 2 Kor 5,10

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Ponieważ ochrona prywatności użytkowników serwisu internetowego Parafii Bobrowniki p.w. św. Anny  ma dla nas ogromne znaczenie, udostępniamy dla Państwa dokument polityki „cookies”, wyjaśniający zasady przetwarzania, gromadzenia, a także wykorzystywania informacji o użytkownikach serwisu.

 

Czym są pliki cookies?

Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które są przechowywane na Państwa urządzeniu końcowym (komputerze, laptopie, smartfonie).

Pliki cookies  znajdują szerokie zastosowanie  w celu zapewnienia możliwości funkcjonowania stron internetowych lub ich efektywniejszego działania. Dostarczają również określonych informacji właścicielom witryny.  Nie służą identyfikacji użytkowników i na ich podstawie w żaden sposób nie jest ustalana jakakolwiek tożsamość.

 

Jakie są rodzaje cookies?

Przeważnie stosowane są dwa podstawowe rodzaje plików cookies.  „Sesyjne”, czyli pliki tymczasowe przechowywane w pamięci przeglądarki do momentu jej zamknięcia. Stosowane są także cookies „stałe” pozostające w pamięci przeglądarki przez dłuższy czas. Ułatwiają one korzystanie z częściej odwiedzanych stron. Czas ich zapamiętania zależy od ustawień Państwa przeglądarki.


Dlaczego korzystamy z plików cookies?

Dzięki plikom cookies:
•  dostosowuje się zawartość stron internetowych do Państwa preferencji i indywidualnych potrzeb m.in. wybrany język strony, kolor, układ, rozmieszczenie treści;

•  tworzone są anonimowe statystyki  odwiedzalności serwisu, a także sposobu korzystania ze strony internetowej,  co umożliwia ulepszanie jej struktury i zawartości;

•  logowanie do serwisu zostaje zapamiętane na każdej z dostępnych w danej witrynie podstron,  dzięki temu nie muszą  Państwo co chwila ponownie wpisywać loginu i hasła;


Jakie pliki cookies są wykorzystywane w serwisie?

W naszym serwisie stosujemy następujące rodzaje plików cookies:
•  niezbędne – pliki umożliwiając korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu, bez nich strona nie działa poprawnie;

•  funkcjonalne -  „zapamiętują” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

•  zapewniające bezpieczeństwo – służące np.  do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

•  wydajnościowe – umożliwiają  zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu, pomagają naprawiać zaistniałe na stronie błędy itp.


Czy mogę zarządzać plikami cookies?

Warto pamiętać, że w wielu przypadkach przeglądarka internetowa lub inne  oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych  domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies. W każdym momencie istnieje możliwość samodzielnego zarządzaniem plikami cookies – zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Istnieje możliwość np. zarządzania plikami cookies na poziomie pojedynczych, wybranych przez Państwa witryn. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Poniżej przedstawione są linki do opisanych przez producentów przeglądarek sposobów blokowania plików cookies: 
w przeglądarce Chrome 
- w przeglądarce Firefox 
w przeglądarce Internet Explorer 
w przeglądarce Opera 
w przeglądarce Safari

 

 

Więcej informacji: 

Administrator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 

Więcej informacji na temat plików cookies uzyskają Państwo w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.