Myśl dnia

Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: «Abba, Ojcze!» Rz 8,15

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Ponieważ ochrona prywatności użytkowników serwisu internetowego Parafii Bobrowniki p.w. św. Anny  ma dla nas ogromne znaczenie, udostępniamy dla Państwa dokument polityki „cookies”, wyjaśniający zasady przetwarzania, gromadzenia, a także wykorzystywania informacji o użytkownikach serwisu.

 

Czym są pliki cookies?

Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które są przechowywane na Państwa urządzeniu końcowym (komputerze, laptopie, smartfonie).

Pliki cookies  znajdują szerokie zastosowanie  w celu zapewnienia możliwości funkcjonowania stron internetowych lub ich efektywniejszego działania. Dostarczają również określonych informacji właścicielom witryny.  Nie służą identyfikacji użytkowników i na ich podstawie w żaden sposób nie jest ustalana jakakolwiek tożsamość.

 

Jakie są rodzaje cookies?

Przeważnie stosowane są dwa podstawowe rodzaje plików cookies.  „Sesyjne”, czyli pliki tymczasowe przechowywane w pamięci przeglądarki do momentu jej zamknięcia. Stosowane są także cookies „stałe” pozostające w pamięci przeglądarki przez dłuższy czas. Ułatwiają one korzystanie z częściej odwiedzanych stron. Czas ich zapamiętania zależy od ustawień Państwa przeglądarki.


Dlaczego korzystamy z plików cookies?

Dzięki plikom cookies:
•  dostosowuje się zawartość stron internetowych do Państwa preferencji i indywidualnych potrzeb m.in. wybrany język strony, kolor, układ, rozmieszczenie treści;

•  tworzone są anonimowe statystyki  odwiedzalności serwisu, a także sposobu korzystania ze strony internetowej,  co umożliwia ulepszanie jej struktury i zawartości;

•  logowanie do serwisu zostaje zapamiętane na każdej z dostępnych w danej witrynie podstron,  dzięki temu nie muszą  Państwo co chwila ponownie wpisywać loginu i hasła;


Jakie pliki cookies są wykorzystywane w serwisie?

W naszym serwisie stosujemy następujące rodzaje plików cookies:
•  niezbędne – pliki umożliwiając korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu, bez nich strona nie działa poprawnie;

•  funkcjonalne -  „zapamiętują” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

•  zapewniające bezpieczeństwo – służące np.  do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

•  wydajnościowe – umożliwiają  zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu, pomagają naprawiać zaistniałe na stronie błędy itp.


Czy mogę zarządzać plikami cookies?

Warto pamiętać, że w wielu przypadkach przeglądarka internetowa lub inne  oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych  domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies. W każdym momencie istnieje możliwość samodzielnego zarządzaniem plikami cookies – zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Istnieje możliwość np. zarządzania plikami cookies na poziomie pojedynczych, wybranych przez Państwa witryn. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Poniżej przedstawione są linki do opisanych przez producentów przeglądarek sposobów blokowania plików cookies: 
w przeglądarce Chrome 
- w przeglądarce Firefox 
w przeglądarce Internet Explorer 
w przeglądarce Opera 
w przeglądarce Safari

 

 

Więcej informacji: 

Administrator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 

Więcej informacji na temat plików cookies uzyskają Państwo w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.